2E TARIM VE GIDA ORTAKLIĞIMIZ

Akcelep, 2E Tarım ve Gıda’nın Çoğunluk Hisselerinin Satınalma İşlemini Tamamladı

Akcelep, gerçekleştirdiği 2E Tarım-Gıda’yı satın almasıyla Türkiye ve dış pazarlarda önemli oyuncu rolünü bir adım daha ileriye taşıyacak.

Sos ve master blend üretimi yapan öncü gıda şirketlerinden 2E Tarım-Gıda satın almasıyla bu alanda önemli bir yatırım yaptıklarını belirten Akcelep, Bu satınalma süreci üç aşamalı şekilde planlandı. İlk olarak mevcut hissedarlardan 2E tarım-Gıda’nın çoğunluk hisselerin satınalınması, bir sonra ki aşama olarak şirketin nakdi sermaye arttırımı gerçekleştirildi ve son olarak tamamı öz kaynaklardan karşılanmak üzere yatırımlara başlandı.

2E Tarım-Gıda firmasının bu seviyeye gelmesinde gösterdikleri büyük başarı ve satınalma sürecinde  dikkatimizi çektikleri için değerli hissedarlarımız Sn. Yunus Emre Çetin ve Sn. Emrah Bölme’ye teşekkür ederiz. Bundan sonra ki hedeflerimizin gerçekleşmesinde ve büyüme faaliyetlerimizde yönetim kurulunda bizlerle birlikte olacaklar.

2E Tarım-Gıda, bu satınalma ile birlikte ilk yatırımı olarak Ar-Ge merkezinin yatırımını gerçekleştirmiştir. Bu Ar-Ge merkezimiz Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Yunus Emre Çetin’in koordinasyonuyla kurulan ekip tarafından yönetilmektedir. Buradaki çalışmalar sayesinde tüm Dünya’da farklı coğrafyalarda bilinen ve severek tüketilen Dünya soslarını Türkiye’de üreteceğiz.

2E Tarım-Gıda, 2015 yılında uzman şef kadrosuyla İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde yer alan tesisinde HORECA tüketimine hizmet vermek üzere kurulmuştur. Yes Chef markasıyla ürettikleri ürünlere gelen yoğun talepler doğrultusunda yurt içinde ve yurt dışında birçok önemli firmanın en önemli tedarikçisi haline gelmiştir. Yes Chef markalı ürünleri yanı sıra Unilever-Knorr ve IKEA gibi firmaların ve birçok global firmanın private label sos ve master blend üretimlerini gerçekleştirmektedir.
AKCELEP

Ulukent Sanayi Bölgesi 10013 Sokak No:5
Ulukent İZMİR TURKEY

+90 232 833 23 75
+90 232 833 25 55
akcelep@akcelep.com.tr
© 2022 Akcelep. Tüm hakları saklıdır.